Historia marki Winmau

27-02-2024

W tym blogu przyjrzymy się największej marce darterskiej! Historia jak powstało Winmau w pigułce.

Historia marki Winmau

Winmau to firma z bogatą historią. Początki najbardziej pionierskiej firmy zajmującej się rzutkami zaczęły się w 1946 roku, kiedy Harry Kicks wykorzystał swoje pieniądze z demo, aby założyć firmę w zniszczonej bombami dzielnicy East End w Londynie, produkującą tarcze do rzutek wiązowych o nazwie Kicks Bros (przemianowany na Winmau - połączenie trzech pierwszych liter pierwszych imienia i nazwiska żony Harry'ego, WINifred MAUd - w połowie lat 70.). Wtedy jego ojciec ręcznie malował kolory i cyfry na tarczach, a pierwszym klientem Harry'ego był browar Watney.

W latach 60-tych firma przeniosła się do produkcji tarcz z włosia sizalowego noszących nazwę Winmau. Od tego czasu Winmau jest w czołówce innowacyjnych firm w rzutkach i jest szanowany na całym świecie za swoją dbałość o szczegóły i niezrównaną jakość produktu. Rozwój tarczy do gry przez Winmau jest przykładem dążenia firmy do przekraczania granic. Tarcze do rzutek Winmau są oficjalnym sprzętem wybieranym przez British Darts Organization (BDO) od 1973 roku i są używane wyłącznie w ponad 800 imprezach BDO każdego roku, w tym w Mistrzostwach Świata w Lakeside i najstarszym na świecie dużym turnieju w rzutki - Winmau World Masters. Wprowadzenie modelu Blade w 1997 roku było przełomowym momentem i na zawsze zmieniło oblicze produkcji tarcz do rzutek. Tarcza Blade 5 Dual Core, jest piątą fazą innowacji i ustanowiła standard jako najbardziej zaawansowana i trwała tarcza do rzutek w sporcie.

Dziś, z siedzibą w Bridgend w południowej Walii, firma jest nie tylko wiodącą na świecie i najczęściej transmitowaną w telewizji marką rzutek, ale także największym producentem tarcz do darta z włosia premium i lotek wolframowych klasy turniejowej.

Przewodnicząca BDO, Sue Williams, powiedziała: „Winmau to po prostu największa marka w rzutkach, a ich reputacja nie ma sobie równych. Oni naprawdę są siłą stojącą za sportem. Nasze relacje z Winmau przetrwały ponad czterdzieści lat, ponieważ łączy nas wspólna wizja zachęcania i wspierania darta na wszystkich poziomach, od początkujących po profesjonalistów. Winmau jest kluczowym zwolennikiem darta młodzieżowego, damskiego i dla niepełnosprawnych, a żadna inna firma nie ma porównywalnej pasji i motywacji aby zaoferować graczom z każdego poziomu możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie. ”

 Chociaż nazwa Winmau jest synonimem najlepszych tarcz do rzutek na świecie, firma oferuje dziś pełną gamę produktów najwyższej jakości, które obejmują całe spektrum gry, które są eksportowane do ponad 100 krajów. Jego rzutki wolframowe militarnej klasy, w tym kultowe modele Stratos Dual Core i Diamond, są używane przez miliony amatorów i profesjonalnych graczy na całym świecie. Obecnie firma sponsoruje międzynarodową stajnię, w której znajduje się ponad 40 profesjonalnych graczy (w tym obecnych Mistrzów Świata Michael Van Gerven, Scott Waites, Trina Gulliver), a ich gracze mają między sobą 20 tytułów mistrzowskich. Założony w 1974 roku Winmau World Masters jest najstarszym dużym turniejem w światowej grze i wyróżnia się możliwością zaoferowania mężczyznom, kobietom, młodzieży i niepełnosprawnym graczom globalnej platformy do zaprezentowania swoich talentów. Oprócz ponad 40-letniej współpracy z BDO, Winmau nawiązało współpracę z większością wiodących organizacji rzutek na całym świecie, a firma pomogła zdobyć mistrzostwo w tym sporcie, wspierając World Disability Darts Association, British Disability Darts Association, Junior Darts Corporation, Ladies Darts Organization i Webcam Darts Association. „Rzutki stały się światowym fenomenem i jesteśmy dumni, że dzięki 70-letniemu dziedzictwu stanowiliśmy znaczącą część tej historii” - mówi dyrektor ds. Sprzedaży i marketingu firmy Winmau, Ian Flack. „Nasza długowieczność opiera się na fundamentach rewolucyjnych myślenie i niezrównana pasja do gry. Przez lata mieliśmy tak wiele nowych i ekscytujących produktów, pomysłów i koncepcji, a dążenie do ciągłego dążenia do znalezienia nawet najmniejszej przewagi, aby pomóc graczom ulepszyć ich grę, sprawia, że ​​idziemy naprzód. Krajobraz znacznie się zmienił w ciągu 70 lat i jesteśmy dumni, że jesteśmy u szczytu obecnej ery cyfrowej dzięki takim inicjatywom, jak Winmau TV. Kto wie, gdzie będzie znajdował się dart za kolejne 70 lat, ale zrobimy co w naszej mocy, aby nadal być w czołówce ”.


autor: extrasport.pl