Michael VAN GERWEN - następca Phila Taylora.

28-02-2024

W tym blogu przyjrzymy się postaci najlepszego holendra w historii darta.

Kolekcja van Gerwena, to zdecydowanie największa jaką posiadamy. Jesteśmy zdania, że jak zaczynać z dartem to w mistrzowskim stylu ;)

MICHAEL VAN GERWEN

  • Pseudonim: Mighty Mike
  • Styl gry: Parallel
  • Styl rzutu: praworęczny
  • Najlepszy mecz: 2018 v Michael Smith (7-3)
  • Osiągnięcia: trzykrotny Mistrz Świata, siedmiokrotny zdobywca Premier League, ośmioletni lider rankingu Order of Merit.
  • Muzyka na wejście: Seven Nation Army - The White Stripes.

Michael van Gerwen to zdecydowanie jeden z dwóch najlepszych zawodników lat 20/21. W swojej karierze zwyciężył, aż 57 turniejów telewizyjnych. Zaczął grać w darta w wieku 13 lat, już, kiedy miał 15 lat, zauważyła go organizacja BDO. Został tam najmłodszym zdobywcą World Masters i był również najmłodszym darterem, który rzucił 9 lotkę (17 lat). W 2007 roku zamienił BDO na PDC. Przez 5 lat nie zaliczał żadnych większych suckesów. W 2012 roku "maszyna ruszyła", pierwszym triufem MVG było wygranie World Grand Prix, gdzie pokonał w finale Mervyna Kinga, zakończył wtedy mecz checkoutem 145! Van Gerwen przed profesjonalną karierą wykładał płytki [więcej o byłych pracach darterów].

O sukcesach Michaela można mówić i mówić, ale w skrócie:
-pięciokrotny zwycięzca Grand Prix,
-trzykrotny zwycięzca Matchplay,
-trzykrotny zwycięzca UK OPEN,
i wiele wiele innych...

Michael pomimo tego, że nie osiągnął tak wiele sukcesów jak Phil Taylor, jest do niego porównywany, przede wszystkich ze względu na swoją ośmioletnią dominację w PDC.

autor: extrasport.pl