Tarcza dart sizalowa BLADE 5

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 3008
 • Producent: WINMAU
 • Waga: 6 kg
 • Dostępność: NIEDOSTĘPNY
  Czas realizacji: 1 dzień
 • szt.
 • Cena netto: 202,44 zł / szt. 269,99 zł 249,00 zł / szt.
 • Niedostępny

BLADE 5 >> topowa tarcza sizalowa do darta angielskiej firmy Winmau, najczęściej kupowana tarcza sizalowa.

Blade 5 stanowi szczyt w technologii darta i innowacji w tej dziedzinie. 

Nowy Blade5 posiada nowy system ‚pająka’ czyli metalowej siatki wyznaczającej pole gry – pola punktowe. W tej wersji 5. Blade’a zastosowano jeszcze bardziej zaawansowany profil metalowy niż w poprzednich wersjach. Dzięki temu, że powierzchnia profilu jest jeszcze bardziej ostra (60% zamiast 90%) uzyskano o 14% realnie większą powierzchnię poszczególnych pól oraz zmniejszono kolejny raz odsetek odbić lotki trafiającej w profil. Pola x3 mają obecnie praktycznie większą powierzchnię o 6 mm2 a pola x 3 o 9 mm2. Pola oddzielające sektory punktowe są wyznaczone teraz przez profil cieńszy o 10% a te oddzielające pola x2 i x3 są o 20%!

Dodatkowo producent podwyższył aż o 20% współczynnik wytrzymałości na rozciąganie metalowej siatki dzięki czemu lotka jeszcze bardziej swobodnie zsuwa się w tarczę w przypadku trafienia w metalową siatkę.

Zalety tarcz sizalowych do darta:

 • wymiary wszystkich pól są turniejowe, czyli dokładnie wzorcowe dla tarczy do darta,
 • tarcze te są 'ciche" co oznacza, że odgłos po trafieniu lotki w tarczę jest możliwie najcichszy, to ważne ponieważ tarcze przeważnie wiszą na scianie, która przy głośnych tarczach przekazuje niepożądane odgłosy na inne pomieszczenia,
 • można do nich dokupić oświetlenie, ring ochronny, szafkę czy stojak.
 • są bardzo wytrzymałe, dzięki obrotowemu pierścieniowi z punktami można zmieniać ułożenie tarczy w celu równomiernego zużywania się sektorów.

Wieloletnia wytrzymałość przy poprawnym użytkowaniu zgodnie z instrukcją.

ABY DOBRZE WYBRAĆ TARCZĘ I ZOBACZYĆ CZYM SIĘ RÓŻNIĄ MODELE TARCZ SIZALOWYCH POLECAMY PORÓWNANIE

Tarcze sizalowe nie posiadają w komplecie lotek.

 

System Rota-Lock pozwala na wypionowanie tarczy i zablokowanie jej na ścianie

Polecamy z zakupem tarczy wybrać jeden z zestawów naprawczych do lotek, który znajdziesz TUTAJ.

Tarcza pakowana jest w kolorowy karton.

Średnica tarczy 45 cm, grubość aż 38 mm. 

2 LATA GWARANCJI!

 

Winmau to firma z bogatą historią. Początki najbardziej pionierskiej firmy zajmującej się rzutkami zaczęły się w 1946 roku, kiedy Harry Kicks wykorzystał swoje pieniądze z demo, aby założyć firmę w zniszczonej bombami dzielnicy East End w Londynie, produkującą tarcze do rzutek wiązowych o nazwie Kicks Bros (przemianowany na Winmau - połączenie trzech pierwszych liter pierwszych imienia i nazwiska żony Harry'ego, WINifred MAUd - w połowie lat 70.). Wtedy jego ojciec ręcznie malował kolory i cyfry na tarczach, a pierwszym klientem Harry'ego był browar Watney.

W latach 60-tych firma przeniosła się do produkcji tarcz z włosia sizalowego noszących nazwę Winmau. Od tego czasu Winmau jest w czołówce innowacyjnych firm w rzutkach i jest szanowany na całym świecie za swoją dbałość o szczegóły i niezrównaną jakość produktu. Rozwój tarczy do gry przez Winmau jest przykładem dążenia firmy do przekraczania granic. Tarcze do rzutek Winmau są oficjalnym sprzętem wybieranym przez British Darts Organization (BDO) od 1973 roku i są używane wyłącznie w ponad 800 imprezach BDO każdego roku, w tym w Mistrzostwach Świata w Lakeside i najstarszym na świecie dużym turnieju w rzutki - Winmau World Masters. Wprowadzenie modelu Blade w 1997 roku było przełomowym momentem i na zawsze zmieniło oblicze produkcji tarcz do rzutek. Obecna wersja, Blade 5 Dual Core, jest piątą fazą innowacji i ustanowiła standard jako najbardziej zaawansowana i trwała tarcza do rzutek w sporcie.

Dziś, z siedzibą w Bridgend w południowej Walii, firma jest nie tylko wiodącą na świecie i najczęściej transmitowaną w telewizji marką rzutek, ale także największym producentem tarcz do rzutek z włosia premium i rzutek wolframowych klasy turniejowej.

Przewodnicząca BDO, Sue Williams, powiedziała: „Winmau to po prostu największa marka w rzutkach, a ich reputacja nie ma sobie równych. Oni naprawdę są siłą stojącą za sportem. Nasze relacje z Winmau przetrwały ponad czterdzieści lat, ponieważ łączy nas wspólna wizja zachęcania i wspierania darta na wszystkich poziomach, od początkujących po profesjonalistów. Winmau jest kluczowym zwolennikiem darta młodzieżowego, damskiego i dla niepełnosprawnych, a żadna inna firma nie ma porównywalnej pasji i motywacji aby zaoferować graczom z każdego poziomu możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie. ”

 Chociaż nazwa Winmau jest synonimem najlepszych tarcz do rzutek na świecie, firma oferuje dziś pełną gamę produktów najwyższej jakości, które obejmują całe spektrum gry, które są eksportowane do ponad 100 krajów. Jego rzutki wolframowe militarnej klasy, w tym kultowe modele Stratos Dual Core i Diamond, są używane przez miliony amatorów i profesjonalnych graczy na całym świecie. Obecnie firma sponsoruje międzynarodową stajnię, w której znajduje się ponad 40 profesjonalnych graczy (w tym obecnych Mistrzów Świata Micheal Van Gerven, Scott Waites, Trina Gulliver), a ich gracze mają między sobą 20 tytułów mistrzowskich. Założony w 1974 roku Winmau World Masters jest najstarszym dużym turniejem w światowej grze i wyróżnia się możliwością zaoferowania mężczyznom, kobietom, młodzieży i niepełnosprawnym graczom globalnej platformy do zaprezentowania swoich talentów.Oprócz ponad 40-letniej współpracy z BDO, Winmau nawiązało współpracę z większością wiodących organizacji rzutek na całym świecie, a firma pomogła zdobyć mistrzostwo w tym sporcie, wspierając World Disability Darts Association, British Disability Darts Association, Junior Darts Corporation, Ladies Darts Organization i Webcam Darts Association. „Rzutki stały się światowym fenomenem i jesteśmy dumni, że dzięki 70-letniemu dziedzictwu stanowiliśmy znaczącą część tej historii” - mówi dyrektor ds. Sprzedaży i marketingu firmy Winmau, Ian Flack. „Nasza długowieczność opiera się na fundamentach rewolucyjnych myślenie i niezrównana pasja do gry. Przez lata mieliśmy tak wiele nowych i ekscytujących produktów, pomysłów i koncepcji, a dążenie do ciągłego dążenia do znalezienia nawet najmniejszej przewagi, aby pomóc graczom ulepszyć ich grę, sprawia, że ​​idziemy naprzód. Krajobraz znacznie się zmienił w ciągu 70 lat i jesteśmy dumni, że jesteśmy u szczytu obecnej ery cyfrowej dzięki takim inicjatywom, jak Winmau TV. Kto wie, gdzie będzie znajdował się dart za kolejne 70 lat, ale zrobimy co w naszej mocy, aby nadal być w czołówce ”.