Nasze porady dla początkujących graczy w lotki

09-04-2024

Chętnie pomożemy Ci rozwinąć się w darcie, sprawdź nasze porady :)

No to zaczynamy!

Lotki do gry w darta składają się z kilku części, które w łatwy sposób można składać i rozkładać.

Chociaż lotki steeltip (te z ostrymi grotami) są dostępne w szerokim zakresie gramatur (od 18g do 40g), większość graczy rzuca rzutkami o wadze 18–24 g w przypadku niklowych i mosiężnych barreli i 23-26g w przypadku barreli wolframowych. Górny limit wagi ważniejszych organizacji darterskich wynosi 50 gramów.

Więc jaka jest właściwa waga dla Ciebie? Ostatecznie wszystko zależy od tego, co leży dobrze w Twojej dłoni i wygodne podczas celowania. Na pierwsze lotki wybierz którąś z powyższych zakresów wag. Przy zakupie kolejnych będziesz miał już większe rozeznanie. W naszym sklepie stacjonarnym w Poznaniu można wypróbować dostępne na miejscu lotki a w sklepie internetowym www.extrasport.pl wymienić nieużywane lotki na inną wagę, jeśli zakup okazałby się kompletnie nietrafiony z wagą.

Barrel

w lotkach może być wykonany z niklu, srebra lub wolframu. Każdy materiał oferuje graczowi inne właściwości, trajektorię, przyczepność itd. Lotki profesjonalne / zawodnicze, o najlepszych właściwościach lotu mają barrel wolframowy. Ten metal pozwala wykonać barrel przy takiej samej wadze o wiele smuklejszy niż wykonany z innych materiałów. Ilość wolframu w lotkach to przeważnie 80-90%. Eksperymentowanie z różnymi rodzajami lotek z pewnością poprawi twoją grę.

Pozostałe elementy lotki: piórko, nasadka, grot to elementy wymienne, które zużywają się lub niszczą w trakcie gry. Warto więc wraz z zakupem lotek zakupić części zapasowe do darta.

Wszystkie piórka i nasadki (poza pubowymi) pasują do wszystkich sprzedawanych u nas lotek więc nie musisz się kłopotać w ich dobraniu. Skoncentruj się na wyborze najładniejszego wzoru. Najogólniej nasadki można podzielić ze względu na budowę na wykonane z metali oraz wykonanych z tworzyw. Wybór to kwestia indywidualnych upodobań.

Początkującym polecamy zakup ringu do darta ochronnego zakładanego na tarczę, chroniącego ścianę oraz matę do darta chroniącą lotki i podłogę przed uszkodzeniem