Trzy genialne gry treningowe w Darta.

27-02-2024

Ciągłe rzucanie w jeden sektor może być monotonne i po jakimś czasie może przestać przynosić efekty. Pomożemy Ci urozmaicić twój trening, aby sprawiał ci większą frajdę, a także żebyś czuł efekty. 

Trening jest kluczową rzeczą dla każdej osoby dążącej do sukcesu. Mamy dla was 3 gry treningowe, które udoskonalą wasze umiejętności. 

1. Zegar / Round the clock.

Zegar polega na rzucaniu każdego pola po kolei - 1-2-3...20.
Jest to najlepsza gra dla osób początkujących, ponieważ uczy nas przede wszystkim celności w pola. Zegar, dzieli się dla: pól singlowych, podwójnych i
 potrójnych, lecz na początek skup się, aby trafić po prostu sektor, bez patrzenia na wartości. Z czasem rozszerz swój trening na 3 osobne zegary, tak aby zacząć od liczb singlowych, potem podwójne i potrójne. Dla osób początkujących początkowo zegar może być katorgą, lecz jest to zdecydowanie jeden z najlepszych treningów.

2. 170 
                      
W tej grze chodzi o to, że zaczynamy grę od 170 i musimy zejść z liczby w jak najmniejszej liczbie lotek. Wiadomo, gra należy już do bardziej zaawansowanych, lecz warto próbować, ponieważ zaczniemy od schodzenia w "30" lotkach, ale z czasem uda nam się zejść w 3 ;)


3. 121

Jest to gra bardzo podobna do 170, lecz w tej mamy zaledwie 6 lotek na zejście. Zaczynamy od 121, jeśli uda nam się je zamknąć przechodzimy na 122 itd. Jest to gra bardzo rozwojowa, ale też trudna. 121 jest bardziej dla osób już średnio-zaawansowanych. 
                      
                                                                                                                                                                                                                                               

 

 


Źródła zdjęć: Darthelp.com, Reddit r/Darts, Reddit r/Darts.

autor: extrasport.pl